क्यूएए प्राप्तीका लागि जुट्यो मंगला शिक्षा क्याम्पस

म्याग्दी । म्याग्दीको मंगला गाउँपालिका–२, बाबियाचौर लाम्पाटामा रहेको मंगला शिक्षा क्याम्पसले गुणस्तर सुनिश्चितता तथा प्रत्यायन प्रणाली(क्यूएए) मान्यताका लागि आवश्यक प्रक्रिया सुरू गरेको छ ।

भौतिक पूर्वाधार विस्तारमा तिब्र गतिले अगाडी बढेको क्याम्पसले बुधबार विश्व विद्यालय समता अनुदान तथा क्यूएए सम्बन्धि एक दिने अभिमुखीकरण तालिमको आयोजना गरेको हो ।

तालिमको उद्घाटन गदैं गाउँपालिका उपाध्यक्ष पेमाकुमारी अधिकारीले समुदायको सक्रियताबाट स्थापना भएको क्याम्पसको शैक्षिक तथा भौतिक पूर्वाधारको क्षेत्रमा निरन्तर साथ र सहयोग रहेको बताउनुभयो । ‘समुदायको ठूलो लगानीबाट क्याम्पस यहाँसम्म आएको छ, ‘शैक्षिक र भौतिक पूर्वाधारलाई सँगै लैजानुपर्छ’ उपाध्यक्ष अधिकारीले भन्नुभयो ।

सोही अवसरमा प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत पूर्णबहादुर खत्रीले क्यूएए प्राप्तीले क्याम्पसको उचाई धेरै माथी पुग्ने बताउनुभयो । उहाँले क्यूएए प्राप्ती भएमा शैक्षिक गुणस्तर सहित भौतिक पूर्वाधारमा समेत स्थानीय स्रोत र साधनको खोजी गर्न नपर्ने बताउनुभयो ।

अभिमुखीकरण कार्यक्रमका बोल्ने अन्य बक्ताले मंगला शिक्षा क्याम्पसलाई शैक्षिक हब बनाउने गरी शिक्षा संकाय बाहेक प्राविधिक र ब्यवस्थापन संकाय समेत थप गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभएको थियो । कार्यक्रमको सहजीकरण धौलागिरी क्याम्पसका सहायक क्याम्पस प्रमुख हिरालाल रेग्मी र अगं्रेजी विभाग प्रमुख विजयराज पन्तले गर्नुभएको थियो ।

तालिममा मंगला–२ का वडा अध्यक्ष धनबहादुर खाती, क्याम्पसका पूर्वअध्यक्ष चन्द्रप्रसाद बुढाथोकी, निर्वतमान अध्यक्ष श्रीराम पौडेल, मंगला माविका प्रअ गमबहादुर खत्री लगायतको उपस्थिती रहेको थियो । आगामी दुई बर्षमा क्यूएए प्राप्ती गर्ने गरी कार्यतालिका बनाइएको क्याम्पस सञ्चालक समितिका अध्यक्ष यामबहादुर थापाले बताउनुभयो ।

पश्चिम म्याग्दीको शैक्षिक धरोहरको रुपमा रहेको क्याम्पसले सुचना र प्रविधिको क्षेत्रमा अब्बल बनाउने गरी दक्ष जनशक्ती उत्पादन गर्ने उद्देश्यले विश्वविद्यालय अनुदान आयोगबाट प्राप्त १ करोडबाट ८ कोठे भवन सहित तालिम, शैक्षिक अवलोकन भ्रमण, अनुसन्धानमुलक तालिम लगायतका गतिविधि भइरहेको क्याम्पस प्रमुख पितमबहादुर खत्रीले बताउनुभयो ।

 

You can share this post!

गण्डकी प्रदेशस्तरी मुख्यमन्त्री कप महिला भलिबलको उपाधी म्याग्दीले जित्यो

जनता माविका किशोरीलाई आत्मरक्षासम्बन्धी सचेनता

Related posts