कांग्रेस म्याग्दीका पूर्वसभापति बानियाँद्वारा केन्द्रीय सदस्य पदमा उम्मेदवारी

म्याग्दी । नेपाली कांग्रेस म्याग्दीका पूर्वसभापति रेशमबहादुर बानियाँले पार्टीको १४ औं महाधिवेशनमा केन्द्रीय सदस्य पदमा उम्मेदवारी दिने भएका छन् । केहीदिन यता काठमाण्डौमा पार्टीका नेताहरूसँग भेटघाटमा ब्यस्त बानियाँले शिर्ष नेतृत्वले केन्द्रीय सदस्यमा सघाउने संकेत देखाएपछि केन्द्रीय सदस्यमा उम्मेदवारी दिन लागेका हुन् ।

केन्द्रिय सदस्य पदमा उम्मेदवारीका लागी बानियाँले कांग्रेस म्याग्दीको टोलीसँगै बरिष्ठ नेता रामचन्द्र पौडेल, महामन्त्री शंशाक कोइराला, पूर्व महामन्त्री प्रकाशमान सिंहलाई समेत भेटेका छन् । भेटघाटको क्रममा शिर्ष नेतृत्वले टिमभित्रैबाट उम्मेदवारीका लागि सकारात्मक भएको बताएपछि उत्साहित भएर तयारीमा जुटेको पुर्व संविधानसभा सदस्य समेत रहेका बानियाँले बताए । केन्द्रीय सदस्य पदमा आफ्नो उम्मेदवारी दिने बारेमा जिल्ला सभापति खमबहादुर गर्बुजा ‘खम्बीर’ सहित काठमाण्डौमा रहेका महाधिवेशन प्रतिनिधि, जिल्लाका नेताहरूसँग समेत छलफल गरेका छन् । जिल्ला नेतृत्व समेत उम्मेदवारीमा सकारात्मक देखिएपछि नेता बानियाँ अगाडी बढेका हुन् । बानियाँ पौडेल निकट भएकाले संस्थापन इतर समुहको प्यानलबाट चुनावी मैदानमा उत्रिने छन् ।

समूहमा नपरे महाधिवेशनमा विजय हुन नसक्ने भएकाले समूहबाट चुनाबमा गएपनि संस्थापन पक्षबाट समेत साथ पाउने अवस्था रहेको उनले बताए । उनले महाधिवेशन प्रतिनिधिले विवेक प्रयोग गर्ने र आफूले केन्द्रीय सदस्य जित्ने दाबीसमेत गरेका छन्। बि।स २०३६ सालमा भएको जनमत संग्रहबाट कलिलै उमेरमा राजनीतिमा होमिएका बानियाँ २०४६ सालको जनआन्दोलनमा सक्रिय सहभागिता जनाएका थिए ।

उनले २०४७ सालमा गठन भएको कांग्रेस जिल्ला तर्दथ समितिको सहसचिव, नेविसंघ जिल्ला सभापति, केन्द्रिय सदस्य हुदै २५ बर्षको कलिलै उमेरमा सदरमुकाम बेनीबजार रहेको अर्थुङ्गे गाविसको अध्यक्षमा समेत निर्वाचित भएका थिए । पार्टीमा दुई कार्यकाल सचिब, दुई कार्यकाल उपसभापति हुदै एक कार्यकाल पार्टीको जिल्ला सभापतिको नेतृत्व समेत गरिसकेका छन् ।

बि।श २०६४ मा सम्पन्न भएको पहिलो संविधान सभाको निर्वाचनमा प्रत्यक्षतर्फको उम्मेदवार बनेका बानियाँ दोस्रो जनआन्दोलनको क्रममा प्रहरी हिरासतमा समेत पुगेका थिए । म्याग्दीमा हालै सम्पन्न जिल्ला अधिवेशनमा नेता बानियाँ संस्थापन र इतर समुहको साझा उम्मेदवारको रुपमा महाधिवेशन प्रतिनिधिमा विजय समेत भएका थिए । बानियां संविधान सभ सदस्य पनि हुनु ।

You can share this post!

नेकपा एमालेको १० औँ राष्ट्रिय महाधिवेशन सुरु

पाखापानीमा शनिबार आयोजित एक दिने निःशुल्क आयुर्वेद स्वास्थ्य शिविर समपन्न

Related posts