देशभरी चिसो बढ्यो मुस्ताङमा –४ डिग्रीमा तापक्रम

देशभरका ठाउँहरुमा आज तापक्रम घटेसँगै आज बढी चिसो महसुस गरिएको छ । उपत्यकासहित देशभर चिसो बढेको हो । मौसम पूर्वानुमान महाशाखाको पछिल्लो विवरणअनुसार आज काठमाडौँको न्यूनतम तापक्रम १० डिग्री सेल्सियस मापन गरिएको छ । शुक्रबार काठमाडौँको न्युनतम तापक्रम १० दशमलव २ डिग्री सेल्सियस थियो । आज काठमाडौँ उपत्यकामा यस वर्ष जाडो शुरु भएदेखिकै सबैभन्दा कम तापक्रम मापन भएको हो ।
मौसमविद् प्रतिभा मानन्धरका अनुसार अबको केहीदिन देशभर तापक्रम निरन्तर घट्दै जाने क्रममा रहेको छ । “दिउँसो घाम लागे पनि बिहान र बेलुकी बढी चिसो हुने गरेको छ”, मौसमविद् मानन्धरले भन्नुभयो, “केही दिन तराईमा पातलो कुइरो लाग्ने र पहाडमा लामो समय पानी नपरेकाले तुवाँलोले दृश्यता कमजोर बनाउनेछ ।” मौसम पूर्वानुमान महाशाखाका अनुसार आज काठमाडौँ उपत्यकाको अधिकतम तापक्रम २४ डिग्री सेल्सियस रहनेछ । त्यस्तै आज मुस्ताङमा न्युनतम तापक्रम माइनस–४ डिग्रीमा झरेको प्रमुख जिल्ला अधिकारी हिरादेवी पौडेलले बताउनु भयो । ताक्रम माइनसमा झरे संगै मुस्ताङबासीको दैनिकीमा कष्टकर बनेको मुस्ताङका पत्रकार भिम रसाईले बताउनु भयो ।

You can share this post!

कक्षा ११ को ग्रेड वृद्धि परिक्षालाइ लकडाउले कुनै असर गर्दैन

बेनी बजारमा घरदैलो कार्यक्रम शुरु

Related posts